Jak regulować przepływ światła słonecznego za pomocą modnych zasłon

Jak regulować przepływ światła słonecznego za pomocą modnych zasłon

4 listopada 2021 Wyłącz przez Alicja

Scenariusz oświetlenia zasłon dzisiaj nie jest kwestią liczby warstw, ale gęstości tkaniny i konstrukcji zasłony. Dlatego ważne jest, aby dokładnie zrozumieć, z jakim zadaniem mamy do czynienia.

1. Zablokuj światło dzienne

W tym celu stosuje się tkaniny zaciemniające. Te zasłony, pomogą stworzyć absolutną ciemność w pogodny, słoneczny dzień, jeśli pracujesz na nocną zmianę. Lub zorganizuj pełnoprawną „cichą godzinę” dla dzieci.

2. Odcień zasłon

Rozproszone światło tworzą Nie tylko firanki – modne zasłony rzymskie lub żaluzje, zasłaniają one tylko część okna.

3. Rozproszone światło

Opcją dla słonecznych mieszkań są bawełniane lub lniane rolety, które wpuszczają światło nawet wtedy, gdy są zamknięte. Dobrą alternatywą dla przezroczystego tiulu jest siatka: może być dość duża. I w ogóle nie blokuje światła. Podobnie jak organza czy welon.

Jeśli dekoracyjna zasłona nie rozwiązuje problemu, użyj jej w połączeniu z “roboczą” lub techniczną. Przykład wnętrza: Roleta dekoracyjna (niebieska, naścienna) wspiera odcienie tapicerki i narzuty, czyli została zakupiona dla efektu wnętrza. Druga (biała roleta) służy bezpośrednio do zacieniania.

4. Ukryj się przed wzrokiem ciekawskich z minimalnym zacienieniem

Zwykle ten problem występuje na parterach budynków mieszkalnych lub kamienic. Zwykle w takiej sytuacji stosuje się okiennice, lub plisy. Jeśli jednak nie mówimy o oknach na piętrze, można wybrać opcję przezroczystych zasłon z aktywną ozdobą.

Całkowicie przezroczysta tkanina z jasnym graficznym nadrukiem przyciągnie wzrok nieznajomych, odwracając uwagę od tego, co dzieje się w pomieszczeniu. W tym przypadku światło nie nachodzi na siebie.

Jak wybrać zasłony do sypialni

Składnik kolorystyczny jest ważny w sypialni, dlatego wybierz odcienie w ogólnej gamie wnętrza: spokojne, neutralne. Poszukaj opcji, które nie gromadzą kurzu lub są łatwe do czyszczenia.

Jakie zasłony nocne są teraz w modzie? Przede wszystkim modne są kombinacje. Na przykład, możliwe są opcje takie jak: roleta zaciemniająca + płynne zasłony po bokach. Albo półprzezroczysta organza lub siateczka + ciężkie miękkie zasłony zaciemniające.

Jak wybrać firany do kuchni

Ze względów bezpieczeństwa firany kuchenne są krótkie, aż do parapetu (zwłaszcza jeśli okno znajduje się w pobliżu kuchenki lub piekarnika). W małej kuchni odpowiednie będą rzymskie (rolowane) zasłony i rolety.

Wskazówka: do kuchni lepiej wybrać tkaniny przezroczyste lub półprzezroczyste, ponieważ tutaj potrzeba dużo światła. Ale kolorystyka zależy od wnętrza. Ciepłe i jasne odcienie, wyglądają interesująco, zwłaszcza jeśli są wsparte na meblach lub wystroju.